Ohjelmointijaos on järjestää lauantaipäivän kurssin .NET arkkitehtuurista lauantaina 4.3.2006. Kurssipaikkana Tieturi oy, paikka HighTechCenter, Ruoholahti, Helsinki. 15 ensimmäistä mahtuu mukaan, (toisaiseksi 13 ilmoittautunutta 28.2.). Jos paikkoja jää, voi mukaan ottaa jonkun asiasta kiinnostuneen ystävän (kirjoitttaa 'X:n ystävä' jäsennumero -kenttään).
Katso jäsenlehdestäsi jäsennumerosi ja sitten ilmoittaudu ilmoittautumislomakeella, lomakkeen lopusta löydät myös tarkemman kurssiohjelman.
Tavoite
Kurssin jälkeen osallistuja osaa hahmottaa .NET-arkkitehtuurin rakenteen ja sen tarjoamat erityyppiset palvelut ja käyttötarkoitukset. Kurssi antaa hyvän yleiskuvan .NET:n keskeisimmistä piirteistä ja tavoitteista.
Kohderyhmä
Kurssi toimii tietoiskuna .NET -arkkitehtuurista ja sen palveluista mm. suunnittelijoille ja kehittäjille.